VAŠE STŘECHA NAŠE STAROST!

 

Provádíme tyto klempířské práce: montáže okapů a svodů, výrobu a montáž úžlabí, lemování oplechování komínů, montáž střešních výlezů.

Měď je nejdražší materiál, ze kterého se vyrábí klempířské výrobky a prvky. Nespornou výhodou je vysoká odolnost, měď nerezne. Prvky z mědi jsou prakticky nesmrtelné a nepotřebují žádné další ošetřování. Po čase se pouze změní jejich barva na modrozelený odstín.

Titanzinek je také velice odolný materiál, který nerezne. Navíc nemění odstín jako měď. Výhodou je také nižší cena oproti mědi. Prvky z titanzinku mají životnost okolo 100 let a nepotřebují žádné ošetřování. Titanzinkové plechy a okapy nelákají zloděje jako měděné

Hliník také patří mezi odolné materiály využívané pro klempířské práce. Opět nerezne a díky nízké hmotnosti méně zatěžuje střechu. Hliníkové plechy mohou mít barevnou povrchovou úpravu a mají tak zajímavý vzhled.

Pozinkovaný plech je nejlevnější varianta pro klempířské prvky. Nevýhodou je omezená životnost. Plechy a okapy je nutné pravidelně natírat v intervalu 2-5 let. Velkou výhodu je finančí nenáročnost.